TREGU NUMËR NJË NË INTERNET
Postuar : 16.11.2015, Në orën: 04:04 | Raporto Keqpërdorim
Kjo shpallje është shikuar: 881 herë

Titulli : Shitet yamaha xmax250cc

Çmimi : 4,200 €

Kategoria : Motoçikleta & Skuterë

Përshkrimi : Shitet Yamaha XMax 250 Viti prodhimit : 20.08.2014Regjistrim deri me daten 01.09.2016Servisin e ka te kryerTe kaluara :5929KmGarancion ka edhe 1 vite ne auto kacandolli te dilleri i autorizuar per yamaha ku edhe eshte ble.Te gjitha informatat mbi motorin mund te kontrollohen te auto kacandolliNe kete cmim hyn edhe 2 helmeta 1 jakne acrabis dhe 1 pare dorza acrabis te cilat jane te perdorura vetem 1 sezone.Statistikat e motorit jane keto :EngineXMAXEngine typeSingle cylinder, liquid-cooled, 4-stroke, SOHCDisplacement249ccBore x stroke69.0 mm x 66.8 mmCompression ratio10 : 1Maximum power15 kW @ 7,500 rpmMaximum torque21 Nm @ 6,000 rpmLubrication systemWet sumpFuel systemElectronic Fuel InjectionIgnition systemTCIStarter systemElectricTransmission systemV-Belt AutomaticChassisXMAXFront suspension systemTelescopic forksFront travel110 mmRear suspension systemUnit SwingRear travel84 mmFront brakeSingle Disc, Ø 267 mmRear brakeSingle Disc, Ø 240 mmFront tyre120/70-15Rear tyre140/70-14DimensionsXMAXOverall length2,160 mmOverall width790 mmOverall height1,385 mmSeat height785 mmWheelbase1,545 mmMinimum ground clearance125 mmWet weightABS 182 kgFuel tank capacity13.2 litres

SHPALLJET TJERA