TREGU NUMËR NJË NË INTERNET
Postuar : 22.04.2016, Në orën: 18:15 | Raporto Keqpërdorim
Kjo shpallje është shikuar: 1029 herë

Titulli : Mazda CX - 7 2.2 MZR CD -10

Çmimi : Me Marrëveshje

Kategoria : Vetura

Modeli : Mazda CX 70

Ngjyra : Hirtë

Nr. i dyerve : 5

Lloji i veturës : Xhip

Marshi : Manual

Karburanti : Naftë

Kilometrazha : 150,000

Motori (kubik) : 2200

Viti : 2010

Përshkrimi

Shes gjipin e llojit SUV e markes se njohur Japoneze Mazda CX - 7, viti i prodhimit 2010,2.2 MZR - CD - Turbo Diesel,i paisur me Partikel Filter DPF,Euro norm 5 te CO2 dhe Sistem AD BLUE. Motorri poashtu edhe i paisur me teknologjin e fundit te Piezzo Injectoreve Commonn RAIL.
Vetura është 4x4 AWD permanent.

Motorri ka 175 kuaj fuqi ( PS) dhe 400 NM moment rrotullues.
Shpenzimet ne qytet janë : 9.0 l/100km,Jashtë qytetit 6.6 l/100km dhe mesatarja 7.5 l/100km.

Mazda posedon xhamat te erret fabrikisht te cilat jane te shenuara edhe ne Librez te vetures.
POsedon Drita LED ne pasqyre dhe Prapa,ndersa perpara posedon Drita Xenon me llupa.
Poashtu ka Alu fellne origjinale me dizajn unik te Mazdës.
4 Goma te Dimrit 18she speciale te firmes Nokian te Finlandes.

Mazda posedon edhe
ABS,ESP,TSC,EBD,ISoFIX,TEmpomat,Senzora te shiut dhe te gomave,Timon Multifunksional,Cruise Control,Voice COntrol,AUX,Bluetooth,MP3, dhe 6 disc CD,Karriga me NXemje,6 shpejtësi ( Short stick shift) Split folding rear per karriga prapa,Kamer FULL HD per kthim prapa REAR PARKING CAMERA,Infotainment Display,Fuel Consumption,Preferences,Maintenance,8 x Airbag,Isofix child,Climatronic,pasqyre elektrike dhe me nxemje,4 xhamat me nxemje dhe bllokad te dyerve,etj.

Vetura ka te kaluara 156 mij km,ka te ndrruar vajin me filterat perkatës,rrypin e motorrit ( zingjirin ) dhe senzorin e oksigjenit te co2,te gjitha ne Shkup te Distributori MAZDA DOOEL, me garancion,aty edhe ku është blerë i ri.

Mazda është ne gjendje te rregullt optike dhe teknike,dhe ka regjistrim RKS deri ne muajin Korrik.

Ju faleminderit.

SHPALLJET TJERA