Aktivistja Zymi denoncon disa raste: Qeveria Kurti po i injoron ekspertët nga diaspora

1 muaj më parë 17

Aktivistja Flutra Zymi nëpërmjet një postimi të gjatë në Facebook ka denoncuar disa çështje lidhur me qasjen e qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti karshi diasporës dhe mërgimtarëve. Zymi pretendon se disa ekspertë kosovar nga diaspora janë injoruar nga ekzekutivi kur kanë shprehur gatishmërinë për kontribut. Zymi ka thënë se qeveria e Kosovës ka injoruar çdo angazhim të...

Source

Lexo artikullin e plotë