Ambasadori norvegjez: Krenar për kontributin e Armend Mehajt në sigurinë dhe stabilitetin evropian

1 muaj më parë 4

Ambasadori norvegjez në Kosovë, Jens Erik Grondahl, ka thënë se tashmë ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka shërbyer me nder për dy vjet e gjysmë.

Grondahl theksoi se është krenar për kontributin e Mehajt në sigurin dhe stabilitetin evropian, njofton Klankosova.tv.

“Duke shërbyer me nderim si Ministër i Mbrojtjes i Kosovës për 2 vjet e gjysmë dhe vite më parë si oficer i ushtrisë së Forcave Mbretërore Norvegjeze. Jam krenar për kontributin e Armend Mehajt në sigurinë dhe stabilitetin evropian. Duke i uruar atij më të mirat. Urimet e mia për Kol. Ejup Maqedonci”, shkroi Grondahl.

The post Ambasadori norvegjez: Krenar për kontributin e Armend Mehajt në sigurinë dhe stabilitetin evropian appeared first on Klan Kosova.

Lexo artikullin e plotë