Bërnabiq pas takimit me Peach: Parakusht për vazhdimin e normalizimit me Kosovën është përmbushja e detyrimeve

1 muaj më parë 40

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq është takuar sot me të dërguarin special të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Stuart William Peach në Beograd. Në takim është thënë se kusht për vazhdimin e procesit të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës është përmbushja e detyrimeve të dakorduara më parë. Ajo theksoi se kjo është mënyra e vetme për të kapërcyer...

Source

Lexo artikullin e plotë