Dhëndrri i Kosovës lëndohet dhe i mungon Dortmundit në ndeshjen e parë të sezonit të ri

1 muaj më parë 3

Skuadra gjermane, Borussia Dormtund gjatë këtij vikendi luan ndeshjen e parë të sezonit të ri.

Dortmund në shtunën luan ndaj Schott Mainz, ndeshjen e parë të raundit të DFB Pokal, shkruan Lajmi.net

Një lajm jo i mirë i është ardhur klubit, pasi Karim Adeyemi, sulmuesi i talentuar pritet të mungoj në këtë takim për shkak të një lëndimi.

Dhëndrri i Kosovës ka probleme me muskujt dhe do të mungoj në takimin e parë në sezonin e ri.

Por, Adeyemi pritet të rikthehet pas një jave në ndeshjen e parë në Bundesliga kundër FC Koln.

Kujtojmë që futbollisti gjerman është në lidhje dashurie me këngëtaren kosovare, Loredana Zefi./Lajmi.net/

#BVB – Karim Adeyemi fällt nach @SPORT1-Infos fürs Pokalspiel am Samstag in Mainz aus. Muskuläre Probleme. Rückkehr zum Bundesliga-Auftakt gg Köln angepeilt. Bei Kobel und Schlotterbeck soll kurzfristig entschieden werden, Einsatz eher unwahrscheinlich. Kein Risiko eingehen. ⚫🟡

— Patrick Berger (@berger_pj) August 9, 2023

Lexo artikullin e plotë