Dorëheqja e Mehajt, gruaja e tij u diagnostifikua me sëmundje të rrallë

1 muaj më parë 2

Arsyeja pse Armend Mehaj dha dorëheqje nga pozita ministrit të Mbrojtjes, është se gruaja e tij është diagnostifikuar me një sëmundje të rrallë.

Kështu ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

“Ministri Armend Mehaj ka kërkuar lirim nga detyra për shkaqe familjare. Gruaja e tij është diagnostifikuar me një sëmundje të rrallë dhe për çka i duhet tretman dhe kujdes në një qytetet tjetër nga ai i Oslos”, ka thënë Kryeziu.

Tutje, ai ka treguar se çifti i ka tri vajza të moshës së mitur dhe ministri Mehaj ka kërkuar që të ndodhet pranë familjes në këtë kohë.

The post Dorëheqja e Mehajt, gruaja e tij u diagnostifikua me sëmundje të rrallë appeared first on Klan Kosova.

Lexo artikullin e plotë