“E mrekullueshme”/ Gazeta franceze shkruan për tokën e “shqiponjave”, mbi 60 mijë vizitorë francezë zbarkojnë në Shqipëri

1 muaj më parë 2

Një tjetër media prestigjioze ka shkruar për Shqipërinë turistike. Gazeta e njohur franceze “L’Est republicain” e cilëson tokën e “shqiponjave” si të mrekullueshme.

Shkrimin e ka publikuar në rrjetin social “facebook” është kryeministri Rama i cili shkruan se mbi 60 mijë vizitorë francezë kanë zgjedhur vendin tonë nga janari deri në korrik të këtij viti, plot 56% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar.

Statusi i kryeministrit Rama;

“Shqipëria është e mrekullueshme”, shkruan gazeta e njohur franceze 🇫🇷 “L’Est républicain”, aty ku ndjenja e mirëseardhjes ndriçon buzëqeshjet e njerëzve, në guidën e plotë nga Alpet e veriut dhe Shkodra, për të shkuar nga Tirana në Gjirokastër, në Butrint e në bregdet, në një shëtitje unike ku brenda një kohe të shkurtër gjen gjithçka për të kaluar pushime fantastike.

Mbi 60 mijë vizitorë francezë kanë zgjedhur Shqipërinë nga janari deri në korrik të këtij viti, plot 56% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar.

The post “E mrekullueshme”/ Gazeta franceze shkruan për tokën e “shqiponjave”, mbi 60 mijë vizitorë francezë zbarkojnë në Shqipëri appeared first on Gazeta Express.

Lexo artikullin e plotë