Fadroma e pastrimit shtyp pushuesin në Pogradec

1 muaj më parë 5

Një 53-vjeçar ka pësuar lëndime pasi u godit nga një fadromë në liqenin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Plazhi”, ndërsa mjeti që shkaktoi aksidentin drejtohej nga një 31-vjeçar.

Pushuesi pas lëndimeve është transportuare drejt spitalit dhe ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha. Mjeti i rëndë shërbente shërben për pastrimin e mbetjeve liqenore.

“Pogradec/Informacion paraprak: Rreth orës 13:50, në vendin e quajtur “Plazhi”, mjeti fadromë që shërben për pastrimin e mbetjeve liqenore, me drejtues shtetasin D. P., 31 vjeç, ka goditur aksidentalisht shtetasin A. K., 53 vjeç (pushues), i cili si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spitalin e Pogradecit, në kujdesin e mjekëve. Ndërkaq, drejtuesi i fadromës, shtetasi D. P. është shoqëruar në Komisariat, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.”

Njoftimi i policisë
Lexo artikullin e plotë