Franca liron gjermanin e akuzuar për robërimin e gruas së tij

1 muaj më parë 3

Një 55-vjeçar gjerman, i cili u arrestua në Francë, u lirua pa akuza të martën mbrëma pasi prokurorët thanë se nuk kishte “asnjë provë” të rrëmbimit.

Burri u dërgua në shtëpi me një makinë policie pa shenja me një xhup mbi kokë, raportoi agjencia franceze e lajmeve AFP, përcjell albinfo.ch.

Ai dyshohej se kishte mbajtur rob gruan e tij për 12 vjet në shtëpinë e çiftit në Forbach në Francën lindore.

Gruaja 53-vjeçare, e cila kishte thirrur policinë gjermane, u gjet e zhveshur dhe me kokë të rruar në një dhomë gjumi të shtëpisë. Ajo pretendoi se ishte mbajtur në robëri dhe abuzuar që nga viti 2011, shkruan DW.

Burri i saj i mohoi pretendimet, duke thënë se ajo kishte kancer dhe ai po kujdesej për të.

Prokurori Olivier Glady tha se nuk kishte “asnjë provë” që do të justifikonte vazhdimin e hetimeve.

“Skenari i rrëmbimit nuk ka ndodhur kurrë. Akuzat e gruas nuk mbështeten nga ndonjë gjetje e policisë”, u shpreh prokurori, përcjell albinfo.ch.

Nga ekspertiza mjeko-ligjore e gruas nuk u konstatuan shenja përdhunimi apo lëndimesh.

Glady tha se çifti nuk ishte regjistruar në sistemin mjekësor francez dhe nuk ishte regjistruar në autoritetet shëndetësore gjermane për vite me radhë. Ata gjithashtu nuk kanë qenë në kontakt me familjet e tyre, sipas prokurorit, shkruan DW.

Të hënën, Glady kishte thënë se situata “ndoshta po largohet nga një skenar tmerri, drejt kushteve të pakënaqshme të kujdesit ndaj një personi të sëmurë”.

The post Franca liron gjermanin e akuzuar për robërimin e gruas së tij appeared first on Albinfo.

Lexo artikullin e plotë