Galatasaray nënshkruan edhe me një futbollist, zbehen gjasat për Rashicën

1 muaj më parë 24

Galatasaray nënshkruan edhe me një sulmues anësor, kështu Milot Rashicës i zbehen gjasat për t’u transferuar në ekipin turk.

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizo Romano, kampioni i Turqisë ka nënshkruar me Teten.

Lojtari brazilian në sezonin e kaluar ishte i huazuar te Leicester City nga Shahktar Donestk.

Rashica, në sezonin e kaluar ishte pjesë e kampionit të Turqisë në formën e huazimit, ku pati paraqitje të mira.

Pas përfundimit të huazimit, Norëich City, që ka kartonin e Rashicës, ka kërkuar nga Galatasaray 9 milionë euro. Por skuadra nga Turqia ka ofruar vetëm gjashtë milionë euro.

Tete vjen pas transferimit të Mauro Icardit, Angelino, Bakambu, Zaha, Demirbay, Ayhan në klubin turk këtë verë dhe vushtrriasi pas këtyre transferimeve të shumta në fazën e sulmit iu vështirësohen punët për t’u transferuar në Stamboll.

The post Galatasaray nënshkruan edhe me një futbollist, zbehen gjasat për Rashicën appeared first on Klan Kosova.

Lexo artikullin e plotë