Gazetari Fehmiu kalon rrezikun për jetë, falënderon stafin e mjekëve të Gastroenterologjisë, Kirurgjisë Abdominale dhe Mjekimit Intensiv Qendror

1 muaj më parë 11

Gazetari i njohur i sportit, Agon Fehmiu, ka treguar se jeta e tij kishte qenë në rrezik, por falë Zotit dhe mjekëve ai tashmë është në gjendje shëndetësorë stabile.

Përmes një postimi në facebook gazetari Fehmiu ka falënderuar stafin e mjekëve të Gastroenterologjisë, Kirurgjisë Abdominale  dhe Mjekimit Intensiv Qendror, shkruan Gazeta Shneta.

Sipas gazetarit, mjekët janë përkushtuar 24/7 përkundër kushteve të vështira në të cilat punonin ata, me mungesën e stafit si dhe gjendjen e rëndë shëndetësore në të cilën gjendej gazetari.

Mjeket tane, motrat dhe vellezerit medicinal tane te shkelqyeshem qe luftojne 24/7 per te shpetuar jete dhe kujdesen per mireqenien tone duke punuar me mungese te stafit dhe ne kushte te veshtira. – shkruan gazetari.

 Më tutje ai falënderon secilin mjek nga klinikat e QKUK-së që ndihmuan në rikuperimin e tij.

Duke filluar nga Klinika e Gastroenterologjisë ku falënderon dr. Aida Ferri Polloshka, dr.Taibe Haziri, dr.Remzi Berisha, dr.Arbēr Veliu si dhe gjithë mjekët tjerë së bashku me udhëheqësen e repartit dr. Fitore Komoni, dr. Argjira Juniku Shkollolli e mjekët në specializim si dr. Krenar Reshitaj dr. Shqiperimi, dr. Valoni.

Më tutje falënderon mjekët e Kirurgjisë abdominale: dr. Arben Haliti dr. Valon Zejnullahu, dr. Fadil Beka, dr. Arber Veliu anesteziologu dr.Valon Kadriu, dr. Ferat Sallahu dhe dr.Lulzim Salihu.

Gazetari  falënderon edhe mjekët e Kujdesit Intensiv Qendror: dr. Agreta Gashi , dr. Gazmend Spahiu, dr.Gezim Kunovikun me komplet ekipet.

Postimi i plotë:

/Gazeta Shneta/

 

The post Gazetari Fehmiu kalon rrezikun për jetë, falënderon stafin e mjekëve të Gastroenterologjisë, Kirurgjisë Abdominale dhe Mjekimit Intensiv Qendror appeared first on Gazeta Shneta.

Lexo artikullin e plotë