Goditja e dy këmbësorëve në Prishtinë, gazeta zvicerane zbulon se vetura ishte me targa të Zvicrës

1 muaj më parë 6

Policia e Kosovës është në kërkim të një të dyshuari që ka lidhje me Zvicrën. Këtë herë një shofer ka goditur dhe ka plagosur dy persona.

Skena shqetësuese është incizuar nga kamerat: derisa dy viktimat po ecin në rrugë, ata përplasen nga një makinë.

Agron Borovci, zëdhënës i policisë në Prishtinë, ka konfirmuar për “Blick” se hetimet po zhvillohen për tentim-vrasje.

Gjithashtu ai ka thënë se makina është Audi me targa të huaja. Sipas hulumtimit të Blick, targat e veturës janë të kantonit të Fribourgut.

Aksidenti dyshohet të ketë ndodhur rreth orës 04:00 të së hënës. Vendi i aksidentit është në rrugën Dervish Çollaku mes Prishtinës dhe Fushë Kosovës.

Sipas zëdhënësit të policisë Borovci, të lënduarit nuk janë në rrezik për jetën.

<p>The post Goditja e dy këmbësorëve në Prishtinë, gazeta zvicerane zbulon se vetura ishte me targa të Zvicrës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Lexo artikullin e plotë