I riu nga Vlora pikturon pesë figurat historike të kombit shqiptar, mes tyre edhe Adem Jashari

1 muaj më parë 4

I riu nga Vlora, Bledar Cakalli ka pikturuar pesë figurat historike të kombit shqiptar.

Por ajo se çka është e veçanta e këtij pikturimi është figura e Adem Jasharit.

Në Vlorë tek “Uji i ftohtë”, Bledari pos Adem Jasharit ka pikturuar edhe figurën e Gjergj Kastriot Skënderbeun, Ismail Qemalin, Isa Boletinin dhe Muharrem Rushitin e Çamërisë.

/GazetaSinjali/

The post I riu nga Vlora pikturon pesë figurat historike të kombit shqiptar, mes tyre edhe Adem Jashari appeared first on Sinjali.

Lexo artikullin e plotë