Iniesta zyrtarizohet te skuadra e re, i rezervojnë pritje madhështore

1 muaj më parë 2

Pasi mbylli përvojën 5-vjeçare në Japoni me Vissel Kobe, në moshën 39-vjeçare Andres Iniesta nuk ndalet, por nis një etapë të re të karrierës në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Mesfushori spanjoll, i cili fitoi gjithçka me Barcelonën dhe Spanjën, mbërriti në kryeqyteti Ras al-Khaimah, gati për të nisur një aventurë të re me Emirates Club, skuadër me të cilën do të jetë i lidhur për një sezon.

Ish-it të Barcelonës iu rezervua një pritje madhështore nga tifozët vendës. Iniesta do të luajë deri në moshën 40-vjeçare, por nuk është e sigurt se do të dëshirojë të ndalet pas një viti.

Lexo edhe:

Welcome #iniesta in #emiratesclub 💚🔥😍@andresiniesta8 @fabriziorom @liveherewego_ pic.twitter.com/Ak52cyEvNY

— شركة نادي الامارات لكرة القدم (@Emirates_FC) August 7, 2023

The post Iniesta zyrtarizohet te skuadra e re, i rezervojnë pritje madhështore appeared first on SuperSport.

Lexo artikullin e plotë