Laboratori i kokainës në Frakull, shtyhen me 3 muaj hetimet

1 muaj më parë 5

SPAK pret letërporositë nga Kolumbia

Zgjaten me 3 muaj hetimet për laboratorin e kokainës të zbuluar në nëntor të 2022 në Frakull të Fierit. Shkak është bërë mos mbërritja e letërporosive që SPAK ka dërguar në Kolumbi, vend nga ku u nis ngarkesa prej 485 kilogramësh kokainë e fshehur në pleh kimik.

Gjatë megaoperacionit të zhvilluar nga Policia e Shtetit dhe SPAK në atë kohë u vunë në pranga 10 persona ndërsa 5 të tjerë u shpallën në kërkim mes të cilëve dhe kimisti kolumbian, Zamir Rodrigues i cili kishte mbërritur ne vendin tonë për të bërë ndarjen e kokainës nga plehu kimik.

Tv Klan

The post Laboratori i kokainës në Frakull, shtyhen me 3 muaj hetimet appeared first on Tv Klan.

Lexo artikullin e plotë