Lajm i keq për Inzaghin, dëmtohet titullari i mbrojtjes

1 muaj më parë 7

Lajme të këqija për Simone Inzaghin në prag të nisjes së kampionatit, teksa qendërmbrojtësi titullar Francesco Acerbi është dëmtuar dhe do të mungojë për disa ditë.

Bëhet fjalë për një problem muskulor, që ka ndalur mbrojtësin 35-vjeçar, teksa mjekët njoftojnë se gjendja e tij fizike do të vlerësohet sërish pas një pushimi disa ditor.

Lexo edhe:

Në rastin më të mirë, Acerbi do të rikuperohet në fund të muajit gusht, teksa është e sigurt që nuk do të jetë në ndeshjen e parë ndaj Monzës, por mund të humbë edhe sfidën e javës së dytë.

Gjithsesi në qendër tekniku Inzaghi pritet t’i besojë sërish holandezit De Vrij, që ka rinovuar kontratën e tij me Interin dhe këtë verë po punon për të rigjetur formën e tij më të mirë.

The post Lajm i keq për Inzaghin, dëmtohet titullari i mbrojtjes appeared first on SuperSport.

Lexo artikullin e plotë