Lopetegui largohet nga Wolves

1 muaj më parë 3

Pak ditë para se të përballen me Manchester United në ndeshjen e tyre të parë në Ligën Premier për sezonin e ri, Wolverhampton Wanderers i kanë ndarë rrugët me trajnerin spanjoll Julen Lopetegui.

Ky i fundit mori drejtimin e Wolves në nëntor dhe arriti të siguron mbijetesë. Pavarësisht kësaj, ka pasur pakënaqësi në rritje midis Lopeteguit dhe bordit të Wolves, dhe tani është marrë vendimi që ata të ndahen.

The club and Julen Lopetegui have reached an agreement to part ways, ending his nine month stay as head coach.

— Wolves (@Wolves) August 8, 2023

Lexo artikullin e plotë