Mikrofoni i hedhur nga Cardi B i bën 100 mijë dollarë për bamirësi

1 muaj më parë 1

Dy javë pasi reperja Cardi B doli në krye të mediave për hedhjen e mikrofonit në turmë, ai mikrofon është shitur në eBay për pothuajse 100,000 dollarë.

Mikrofoni doli në ankand nga pronari i një kompanie me qira të pajisjeve audio, i cili tha se të gjitha fitimet do të shkojnë për bamirësi.

Scott Fisher tha për CBS se fillimisht kishte shpresuar se oferta do të arrinte 5,000 dollarë.

Pamjet ku shihej Cardi B duke ia hedhur mikrofonin një fanseje u bënë virale me shpejtësi dhe buja bëri që Fisher të listonte “artikullin famëkeq” për shitje. Ofertimi përfundimisht përfundoi me 99,900 dollarë.

Fisher tha se të ardhurat do të shkojnë për bamirësinë e veteranëve, Wounded Warrior Project, dhe Friendship Circle Las Vegas.

“Mendova se do të fitonte një vëmendje kombëtare, por sasia e mbulimit të lajmeve ka qenë tronditëse”, tha Fisher.

Ai tha se kishte verifikuar që mikrofoni në shitje ishte me të vërtetë ai që përdorte këngëtarja në atë kohë.

/GazetaSinjali/

The post Mikrofoni i hedhur nga Cardi B i bën 100 mijë dollarë për bamirësi appeared first on Sinjali.

Lexo artikullin e plotë