Osmani: Albin Kurti, me siguri, nuk vjen si kryeministër në Tetovë e Shkup

1 muaj më parë 4

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, nuk ka informacione për vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në Tetovë dhe Çair, më 11 gusht. Në një intervistë për televizionin Sitel, Bujar Osmani, tha se Kurti, me siguri të premten nuk vjen si kryeministër, në RMV. “Nuk kemi informacione zyrtare se vjen. Kështu […]

The post Osmani: Albin Kurti, me siguri, nuk vjen si kryeministër në Tetovë e Shkup appeared first on Gazeta10.

Lexo artikullin e plotë