Parashikimi i motit/ Dita nis me mot të kthjellët, pasditja sjell reshje shiu në këto zona

2 javë më parë 6
Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur priten kalime vranësirash në të gjithë territorin, më të theksuara në zonat veriore dhe përgjatë shtrirjes Lindore duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtra shiu. Pjesa e dytë e ditës,do të sjellë zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shira të dobët dhe lokal në pjesën më të madhe të [...]

Read More...

Lexo artikullin e plotë