Policia pranon donacion dy automjete nga IOM, do të shërbejnë per trajtimin e migrantëve të pa rregullt

1 muaj më parë 2

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka pranuar donacion dy automjete nga Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM).

Përmes një njoftimi, thuhet se ky donacion i pranuar ndihmon rritjen e kapaciteteve të PK-së si dhe bën avancimin e menaxhimit të integruar të kufijve dhe zhvillimin e mekanizmave efikas për mbikëqyrjen e kufirit.

Sipas tyre, këto vetura do të shërbejnë per trajtimin e migrantëve të pa rregullt nga ana e Policisë Kufitare.

/GazetaSinjali/

The post Policia pranon donacion dy automjete nga IOM, do të shërbejnë per trajtimin e migrantëve të pa rregullt appeared first on Sinjali.

Lexo artikullin e plotë