Presidentja Osmani dekreton guvernatorin e ri të BQK-së

1 muaj më parë 3

Presidentja Vjosa Osmani, pas vendimit të Kuvendit të Kosovës, ka dekretuar guvernatorin e ri të Bankës Qendrore, z.Ahmet Ismaili. Ajo e ka uruar z. Ismaili për përzgjedhjen nga Kuvendi i Kosovës, duke i dëshiruar suksese në realizmin e detyrave dhe përgjegjësive, të cilat burojnë nga kjo pozitë e rëndësishme.Sipas Presidentes Osmani, Kushtetuta, ligjet, integriteti dhe […]

The post Presidentja Osmani dekreton guvernatorin e ri të BQK-së appeared first on Gazeta10.

Lexo artikullin e plotë