Prizrenasi kërcënon me jetë fqinjin e tij, dërgohet në mbajtje

1 muaj më parë 2

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve shpesh herë përcillen me sharje e ofendime ndaj njëri-tjetrit. Madje nuk janë të rralla rastet kur ato shpërthejnë në kërcënime serioze, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur së fundi në Prizren, ku një person dyshohet se ka kërcënuar seriozisht fqinjin e tij.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se 51-vjeçari ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, ku ka deklaruar se fqinji i tij e ka kërcënuar me vrasje.

Bazuar në dëshminë e tij, kjo ka ndodhur për disa rrethoja të cilat i kishte vendosur në pronën e vet.

Si rezultat i denoncimit, 36-vjeçari është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje’.

/GazetaSinjali/

The post Prizrenasi kërcënon me jetë fqinjin e tij, dërgohet në mbajtje appeared first on Sinjali.

Lexo artikullin e plotë