PSG nuk heq dorë nga Mbappe, franczët ofrojnë kontratë të re

1 muaj më parë 3

Kur dukej se PSG-ja po e përjashtonte totalisht mundësinë për të pasur Kylian Mbappe për sezonin e ardhshëm, e vërteta është se skuadra e Nasser Al-Khelaïfi nuk dorëzohet dhe përpiqet të ridrejtojë situatën duke e bindur lojtarin të rinovojë pavarësisht se, duke pasur parasysh mundësinë e ta bëjë në mënyrë të njëanshme para 31 korrikut, ai nuk donte kështu.

Kjo është të paktën ajo që siguron RMC Sport, duke raportuar se vetë Luis Campos, drejtori sportiv i klubit, u takua me agjentët e lojtarit të martën pasdite për të transferuar një ofertë të re rinovimi për të cilën ata thanë se nuk është me pëlqimin e Kylian Mbappe.

Një ofertë që përfshinte një rritje rroge në kontratën tashmë galaktike që ai aktualisht ka nënshkruar me klubin francez dhe një klauzolë lirimi në 2024 për të cilën ai mund të largohej nga klubi nëse arrin një ofertë prej 200 milionë eurosh. Pavarësisht gjithçkaje, Mbappé ka qenë jehonë me refuzimin e tij.

Një fakt që vazhdon të shtrëngojë litarin dhe që çon vetëm në ekzistencën e dy skenarëve të mundshëm: ose lojtari largohet këtë verë me një transferim në rënie, ose ai e kalon vitin e tij të fundit pa luajtur, por duke mbledhur muajt e fundit të kontratës duke përfshirë bonuset e besnikërisë. Ndërkohë Madridi e sheh gjithçka nga distanca.

The post PSG nuk heq dorë nga Mbappe, franczët ofrojnë kontratë të re appeared first on Albeu.com.

Lexo artikullin e plotë