Rashica i zhgënjyer, ende asgjë konkrete me Galatasarayn… ekipi turk transferon një tjetër sulmues të krahut

1 muaj më parë 3

E ardhmja e futbollisit të Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica është ende në dyshim. Madje pas ditës së sotshme është bërë edhe më delikate kjo situatë.

Kjo për shkak se Galatasaray ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin brazilian, Tete, shkruan Lajmi.net

Tete luan në tri pozita, si sulmues qëndror, në të majtë dhe të djathtë. Dhe ky transferim i bën më delikat transferimin e Rashicës në ekipin turk.

Despite an English club tried to enter the race with last minute attempt, Brazilian winger Tete is now finally set to join Galatasaray 🟡🔴🇧🇷#Galatasaray

Free transfer on the verge of being done; here we go soon. pic.twitter.com/doB9cwog7l

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 9, 2023

Në rrjetet sociale është vrejtur se futbollisti “Dardan” ka larguar edhe foton e profilit që e kishte me fanellën e klubit të Galatasarayt.

Dhe për këtë arsye tashmë kanë filluar dilemat se Rashica nuk do të transferohet fare te kampioni i Superligës së Turqisë.

Skuadra e Norwich Cityt është duke kërkuar rreth 8/9 milionë euro për Rashicë, kurse Galatasaray deri tani ka ofruar vetëm 6 milionë euro./Lajmi.net/

Milot Rashica profil fotoğrafından Galatasaray formalı resmini kaldırdı.

— Cimbom Golazzo (@CimbomGolazo) August 9, 2023

Lexo artikullin e plotë