ShBA vendos sanksione ndaj kreut të grupit Wagner në Mali

2 javë më parë 6

Shtetet e Bashkuara vendosën të enjten sanksione ndaj kreut të Grupit Wagner në Mali, duke akuzuar ushtrinë private ruse se po përpiqet të fsheh përpjekjet e saj për të blerë pajisje ushtarake për përdorim në Ukrainë dhe se punon përmes Malit dhe vendeve të tjera. Në një deklaratë, Departamenti amerikan i Thesarit akuzoi gjithashtu Ivan […]

The post ShBA-ja me paketë të re të ndihmës ushtarake për Ukrainën appeared first on GazetaBlic.

Lexo artikullin e plotë