Sulmoi një grua, ish-lojtari i Newcastle dënohet me 20 muaj burg

1 muaj më parë 46

Ish-lojtari i Newcastle United dhe Hull Cityt, Marcus Maddison, është dënuar me 20 muaj burg për një sulm ndaj një gruaje 60-vjeçare në muajin shtator.

Maddisonit iu dha dënimi i gjatë nga Gjykata e Teesside pasi ai e pranoi se i kishte shkaktuar lëndime të rënda trupore gruas në fjalë, raporton lajmi.net.

29-vjeçari kishte luajtur për Darlington FC në National League North kur ndodhi incidenti. Që atëherë, klubi ka insistuar se ka një tolerancë zero për sjelljet abuzive.

Klubi konfirmoi se kontrata e tij ishte ndërprerë me pëlqim të ndërsjellë pas një hetimi të menjëhershëm disiplinor.

Sipas “BBC News”, një zëdhënës i klubit tha: “Darlington FC është një klub në pronësi të tifozëve dhe ka zero tolerancë ndaj diskriminimit, dhunës ose sjelljes abuzive”./Lajmi.net/

Lexo artikullin e plotë