Tomë Gashi bëhet avokat mbrojtës i Dukagjin Nikollajt “Dukës”

1 muaj më parë 3

Në përleshjen fizike që rezultoi me një person të vrarë dhe disa të plagosur në lokalin “Bon Vivant” në Prishtinë me datën 4 gusht, dyshohet se është i përfshirë edhe Dukagjin Nikollaj, por i njëjti ndodhet në arrati.

Ai njëherësh është i kërkuar edhe nga FBI.

Avokati Tomë Gashi ka publikuar në profilin e tij në Facebook një postim përmes së cilit thotë se nëna e Dukagjin Nikollajt me nofkën “Duka” e ka autorizuar atë si avokat për ta mbrojtur birin e saj.

Postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

Nga sot Dukagjin Nikollaj – Duka ka Avokat.

Incizimet pamje kane…!

Faktet askush mos te guxoje t’i ndryshoje – ligji do te veproje dhe secili do te pergjigjet per ate qe ka bere!

Ky është profili i Dukagjin Nikollaj, kriminelit të kërkuar nga FBI që dyshohet se u përfshi në tragjedinë në “Bon Vivant”

<p>The post Tomë Gashi bëhet avokat mbrojtës i Dukagjin Nikollajt “Dukës” first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Lexo artikullin e plotë