Vdes profesori dhe ish–rektori i Universitetit të Prishtinës

1 muaj më parë 3

Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë Prof. Zenel Kelmendi, ish Rektor i Universitetit të Prishtinës dhe një nga profesoret më të vjetër të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të  Prishtinës.

Lajmi është bërë i ditur nga ana e Profesorit të Universitetit të Prishtinës, Arsim Bajrami.

Lidhur me jetën dhe veprën e tij ka shkruar edhe vetë Bajrami.

May be an image of 1 person

Postimi i Bajrmit:

Paska ndrruar jetë Prof. Zenel Kelmendi, ish Rektor i Universitetit të Prishtinës dhe një nga profesoret më të vjetër të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të  Prishtinës. Profesor Kelmendi ishte një udhëheqës i vendosur i Universitetit në vitet e para pas luftës 1999-2004. Kisha përgjegjësinë si prorektor dhe rektor të bashkëpunojë me Prof. Kelmendin në udhëheqjen e Universitetit të Prishtinës.

U prehësh në paqen e merituar Rektor dhe profesor i nderuar.

Ngushllime  gjithë familjes Kelmendi./Lajmi.net/

Lexo artikullin e plotë