Vllaznia kompleton krahun e majtë, firmos me 27-vjeçarin nga Kërçova

1 muaj më parë 3

Vllaznia lëviz sërish në merkato, teksa këtë herë ka kompletuar krahun e majtë, duke firmosur me mbrojtësin 327-vjeçar Xhelil Asani. Ky i fundit është një njohës i mirë i Superiores pasi ka qenë pjesë e Erzenit sezonin e kaluar, teksa më herët ka luajtur edhe me Bylisin.

Asani është shqiptar nga Kërçova e Maqedonisë së Veriut vjen me një CV të pasur, pasi ka luajtur më herët edhe me skuadra si Shkëndija e Tetovës, Rudar e Metalurg i Shkupit.

Lexo edhe:

Futbollisti 27-vjeçar ka firmosur kontratën me kuqeblutë dhe ka bërë edhe prezantimin zyrtar, duke u vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Migen Memelli. Bashkë me kapitenin Esin Hakaj, Asani do të ketë detyrën për të kompletuar krahun e majtë të mbrojtjes.

The post Vllaznia kompleton krahun e majtë, firmos me 27-vjeçarin nga Kërçova appeared first on SuperSport.

Lexo artikullin e plotë