Vrasja e tifozit të AEK-ut, shtyhet ndeshja e Championsit

1 muaj më parë 4

Ndeshja e AEK-ut me Dinamon e Zagrebit për kualifikueset e Champions League është shtyrë pasi tifozët e skuadrës kroate vranë një mbështetës të skuadrës vendësve në Nea Filadelfia, në Athinës.

Në takimin për masat e sigurisë të planifikuar të martën në mëngjes, pala e AEK-ut deklaroi se konsideron bashkëpërgjegjëse Dinamon e Zagrebit dhe Policinë greke për atë që ndodhi mbrëmë.

Përfaqësuesit e klubit u larguan nga takimi pasi e konsideruan “të turpshme të marrësh pjesë”.

Lexo edhe:

Tifozi grek vdiq të hënën në mbrëmje pasi u rrah nga tifozët e Dinamo Zagrebit dhe Panathinaikosit jashtë “OPAP Arena”, në lagjen Nea Philadelphia.

Katër grekë dhe katër kroatë u trajtuan gjithashtu për lëndime të ndryshme, ndërsa policia bëri 96 arrestime.

The post Vrasja e tifozit të AEK-ut, shtyhet ndeshja e Championsit appeared first on SuperSport.

Lexo artikullin e plotë