Zbulim i rëndësishëm nga Universiteti i Gjenevës për kancerin

1 muaj më parë 5

Studiuesit në Universitetin e Gjenevës thonë se kanë bërë një zbulim të rëndësishëm se si gjenet mund të ndikojnë në përparimin e kancerit.

Shkencëtarët theksojnë se sëmundja zhvillohet brenda një sistemi kompleks të indeve dhe qelizave.

Dihet prej kohësh se gjenetika mund të ndikojë në shkallën e përhapjes, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Tani janë izoluar dy gjene të veçanta që tregojnë se kur një pacient ka një shprehje të lartë të tyre, sëmundja ngadalësohet.

Tani do të fillojë puna për ta kthyer gjetjen në një trajtim.

The post Zbulim i rëndësishëm nga Universiteti i Gjenevës për kancerin appeared first on Albinfo.

Lexo artikullin e plotë