Zbulohet pilula që mban nën kontroll peshën

1 muaj më parë 8

Shkencëtarët kanë zbuluar një pilulë e cila i mban njerëzit të dobët pavarësisht se sa kalori konsumojnë ata Një ekip në Universitetin e Teksasit ka dalë me një pilulë që përshpejton metabolizmin e trupit dhe e bën atë shumë më efikas në shkrirjen e sheqerit dhe yndyrës, raporton “Daily Mail”. Pilula punon duke kufizuar magnezin […]

The post Zbulohet pilula që mban nën kontroll peshën appeared first on Revista Kosovarja.

Lexo artikullin e plotë